Dobo77 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 3441

Ha kiöntöd betonnal szerintem az nem elég. Lehet, hogy azonnal működik a megoldás, de idővel szétporlik a beton pont a hajlási pontban (a betonalap és a zártszelvény találkozási pontjánál), és ugyanúgy hajlani fog, mint eddig. Tömöríteni se igen tudod ilyen vékony keresztmetszetnél ekkora hosszban.

 

Szerintem ezt kicsi rombolás nélkül esélytelen normálisan megerősíteni. Azt látom az első képen, hogy a kiskapu oszlopra hegesztett laposvason ütközik fel. Na ezt leszeded, a kiskapu és oszlop között az oszlopnál feltöröd a betont annyira, hogy az oszlop mellé be tudj engedni legalább 50 cm mélyen egy 60x60x6-os szögvasat, amit végig ameddig csak tudsz összehegesztesz a zártszelvénnyel mindkét oldalon. Ha ezzel készen vagy, kiöntöd betonnal a lyukat, majd visszateszed a térkövet. A kiskapud a szögvasra fog felütközni, és szerintem a 6mm derékszögű merevítés nem fogja engedni, hogy az oszlop meghajoljon. Lényeges, hogy olyan mélyre engedd a szögvasat a zártszelvény mellett amennyire csak tudod.

Előzmény: _BP__ (3440)