kneissl Creative Commons License 2019.07.19 0 0 3437
A boltív azért sem lenne jó, mert nem olyan irányú erőket kezel, ami ide neked kell. Simán nyílik arra, amerre te merevíteni akarsz. Én megnézném, hogy valóban az oszlop hajlik, vagy a földbe van rosszul rögzítve. Esetleg megnézném, hogy a kiskaput zárt állapotban csappal fixálni az oszlophoz, hogy ne engedje elhúzni azt. Az oszlop betonnal kitöltésével valamit javulhat a helyzet, de a betont nem érdemes betonacéllal erősíteni, mert itt csak nyomó-erők hatnak a betonra, húzóerő nincs. A mankókereket a kapu-szárny súlypontján túlra kellene tenni, de lehet, hogy már ott is belemegy a második zöld sávba ahogy nyílik. Mivel a térkövet kissza lehet szedni, és újra lerakni, én kicserélném az oszlopot valami durvábbra, ami 80cm mélyen lemegy a földbe, és teljes mélységbeen körbe van betonozva tisztességesen, (30x30) és vissza van tömörítve a föld körülötte. Lehet hogy most is a földben lötyög az oszlop, mert nincs rendesen rögzítve a talajba. Szerintem érdemesebb rendesen megcsinálni, mint pl. mankókerékkel buherálni - ha már egyszer szeretnél egy rendes kaput...
Előzmény: _BP__ (3436)