pife Creative Commons License 2019.07.18 0 0 14

Évek óta szenvedtem a kertben a barna hangyákkal, kicsikkel és nagyokkal. Sok helyen elintézték a füvet, táplálták a növényeken a tetveket, kiszedték a kövek közül a homokot, bejöttek a lakásba is. Amit idehaza kapni lehet, mindent kipróbáltam, hívtam szakembert, aki a kertre semmilyen garanciát nem vállalt, nem is használt, ráköltöttem egy csomó pénzt, kirpóbáltam bio és antibió dolgokat egyaránt. Az idén végre megtaláltam azt a két szert, amivel módszeresen megszabadultam tőlük. Nem árulom ezeket a szereket, jutalékot sem kapok, csak meg szeretném osztani azokkal, akik ugyancsak szenvednek. A német internetes piacon lehet őket kapni: az egyik olyan csali folyadék, amit bevisznek a bolyba, és kivétel nélkül nagyon szeretik (nem úgy, mint a nálunk kapható szereket, mert azokat nem szeretik az itten szemét hangyák), a másikkal pedig a nagyobb bolyokat lehet a kertben leönteni, és nagyon hatékony, a kő alatt lévő hatalmas bolyt is elintézte. Ez a két szer: Neudorff Loxiran Ameisen-Buffet, és SBM Protect Home Forminex Ameisenfrei zum Gießen, 125 ml. Jó harcot mindenkinek!  Feri