tomeeeee Creative Commons License 2019.07.17 0 0 5055

Őszintén szólva, ha kaptam volna 20-30 év haladèkot már azzal is kiegyeztem volna :/

Még a legelején voltam idegsebészeten, illetve ideggyógyásznál, az utóbbi nyugger doki nem tudott velem és az eredmenyeimmel mit kezdeni, a sebész meg tornát javasolt mint az összes doki, illetve műtétet csak akkor javasolt ha láb "gyengeség" ilyesmi lenne. 3 hete voltam fent Budapesten az Országos gerincgyógyászati központba, hát nagy csalódás volt a doki, az hogy dadog arról nem tehet, de tény kissé elbizonytalanodik szerintem a legtöbb páciens ha az orvosa aki lehet hogy műteni is fogja nem nagyon tud beszélni :/ ráadásul meg sem vizsgált, megnézte az mri papiromat, cd-t nem tudta megnézni, lehet a lemez hibája, mindenesetre hiába mentem nyak és derék panaszaimmal, úgy is szólt a beutalóm, derekra kaptam friss mri-re beutalót, nyakra nem, címszóval azzal akkor foglalkozzunk ha a derekamat nem akarom megműtettni ... Kértem a lakóhelyemtől nem messze lévő kórházba mri-re időpontot, júniusba kértem, 2020 áprilisra tudtak volna adni ... Felhívtam a gerinc központot, ott ez év novemberre tudnak időpontot adni, szóval mehetek megint fel Pestre, és mire a nyakamrol is lesz mri az megint csak 2020, nevetséges :/

Fájdalmam bármikor lehet a nyakamat és derekamat illetően, ha ülök, ha fekszek, ha állok, ha mozgok, egyedül ha nyújtok az amikor enyhül a fájdalom. De néha van hogy semmi bajom, de az a ritkábbik eset. Térdeim meg ha csak ülnék, sétálnék nem lenne szerintem bajom, de ha gugolok szóval ami a mindennaphoz kell, akkor fáj akár aznap akár másnap, fekve, ülve, setalásnál. 

Porc pótló műtét mennyire nagy műtét?

Zsiska Beátát ajánlotta egyik tornász akinél voltam, nála is a 2 órát amit kifizettem jó ha 30 perc volt aktív, a többi csak élmény beszámoló volt :/

Térdemre porcképzőt kaptam, illetve borogatást, kenőcsöket ajánlottak.

Derekamat illetően még annyit hogy  "gyökii" kompresszió valószínűlegsége áll fenn.

Illetve lehet hogy kopásom is van, amire ő annyit mondott hogy fémet lehet a gerincemre berakni, kb fél év a felépülés.

 

Előzmény: gombóc63 (5053)