bé.laci Creative Commons License 2019.07.16 0 0 41598

Sziasztok!

 

 

Kezdő Android eszköz használó vagyok, és mivel úgy látom, hogy nincs kimondott Androidod topik, ezért itt tenném föl a kérdést.

 

Nemrég vettem egy Lenovo P10 tabletet. 8.1-es Android van rajt, a legújabb rendszer frissítéssel + Eset/Nod32 vírusvédő ill. kisszámú felhasználói program.

 

Mivel sajnos az androidok alapból nem tudják olvasni az NTFS fájlrendszert, ezért pár napja vásároltam hozzá egy Microsoft exFAT/NTFS for Android programot mellyel a Total Commanderben lehet olvasni az NTFS-re formázott USB-s adathordozókat.

 

Egy 256-os Pendrive-ról akartam multimédiás tartalmat másolni egy szintén 256-os utólag vett Samsung SD kártyára, és ennek során két problémával szembesültem:

 

1    A másolás iszonyú lassú

2    5-10 percenként szétkapcsol/unmountol a pendrive, vagyis megszakad a másolás.

 

Angol nyelven utánaolvastam, és úgy tűnik nem csak engem érint a probléma, de használható megoldásba nem futottam bele.

 

Be tudtam állítani a több helyen ajánlott USB debugging funkciót, nem volt látványos eltérés, és a szétkapcsolás is megmaradt.

 

Sajnos a Lenovohoz magyar nyelvű tech support címet nem találtam, ezért itt szeretném megkérdezni, hogy van-e valami ötletetek, javaslatotok, vagy ez egy ilyen ló.