sunnysun222 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 25212

Odáig stimmel, hogy a Pékesség tulajdonosa korábban elegáns órák forgalmazásával (is) foglalkozott /Én is éppen az órák kapcsán ismertem meg személyesen még nagyon sok évvel ezelőtt/.

Olyan körökben mozgott ( nem csak az órák révén, hanem az oldtimerek kapcsán is, aminek szintén nagy szerelmese), hogy akadt éppen elég üzletember

ismerőse, aki ajánlhatta neki és ajánlotta is ennek a lépésnek a megtételét. Nekem úgy mesélte, hogy regénybe illő véletlenséggel találkozott egy lelkes, többre vágyó vidéki, még fiatalnak tekinthető pékkel, akivel elindította a boltocskát. A helység azonban olyan pici és olyan kevés kemencéjük volt, hogy nem hinném, bármiféle tv felvétel kedvéért is annyi pék tudott volna ott fel s alá rohangálni...

Nagyon jó dolgaik voltak, jártam nála többször is, isteniek voltak a kenyereik és később egyre inkább belebonyolódtak a kis süteményecskékbe is, a B. Marcsi riport idején is már inkább ezzel kábítottak... És ezek is nagyon finomak voltak...

Hogy baj van, azt nem tudtam, nekünk Zuglóból kissé távol van, akárcsak a Bagatelle, pedig az is nagyon jó pékség, úgy hogy mi - ha valami jóra vágyunk -akkor leginkább a Tarka Macskáig autózunk (vagy trolizunk...)

Ha baj van, akkor feltehetően emberhiány miatt - ami eléggé általános gond ma már minden téren... De... Őszintén szólva mindig csodálkozva hitetlenkedtem a vállalkozás hosszútávú életképességét illetően, mert a hely arra pici volt... Bár a kezdet tényleg biztató és reményt keltő volt...

Előzmény: Mazsola0070 (25208)