szervezkedő Creative Commons License 2019.07.14 0 0 24349

A medalont nem ismerem, gondolom sima glifozát. 

Én kb egy hónapja csináltam, nagyon csokoládé! :-)

2liter glifo+ 2dl kabuki/100 liter. Hektáronként 120 liter anyag megy ki. Egy függesztett 600lieres szántóföldi gépem van erre a célra, amin nincs fenn a keret, helyette 2db egyszerű szórópisztoly. Minden második sorban megyek csak végig. A pisztollyal "átnyúlnak" az emberek a sor másik oldalára is, ha van, pótlás tőkét kikerülik. Kb 4-5ha/ nap teljesítménnyel működünk. Az első gyomirtózáskor az első és a második sor között mentem, a második alkalommal a második és harmadik között kezdtük, az "átnyúlásból" származó esetlegesen néhol kimaradó részekre gondolva. A növénydoki picit csavargatta a szemét, amikor rákérdeztem, lehet e ezt így csinálni, a Kabukihoz fozatot keverni, de nálam bevált. 

Kérdezte nem olyan rég itt a fórumon valaki a vaddohány, mivel írtható. Egy hónapja gyomirtás előtt, törzstisztítással, kotozéssel párhuzamosan, kihúzgáltuk kézzel a vaddohányt. Már kezdett virágozni, a méhek rájártak szépen. Kettő sort meghagyattam, ahol kipróbáltam, a fenti kabukis fozátos mixet. (Tavaly sima fozátos próbálkozás felemás sikerrel járt.) Kifejlett, 50-60cm magas, vaddohány erdő volt és csodásan letakarította. Jelen állapot az hogy a kézzel kihúzgált rész szépen virágzás előtt áll, újra :-(  a gyomirtózott pedig meg sem mozdul. Eddig én idén 2x gyomirtóztam, van egy darab ahol csak egyszer- ott már jó lenne.

(Annak ellenére hogy hosszú volt, remélem hasznos!)

:-)

Előzmény: shaggy86 (24344)