Panzerbear Creative Commons License 2019.07.12 0 2 11615

Elfogott üzenet.

Drága otthoniak!
Végre sikerült kijutnom Ausztriába dolgozni!
300 eurót fizettem a közvetítőnek, aki szerzett munkát nekem, ráadásul nyelvtudás nélkül!
Pedig a károgók azt mondták, úgy ne induljak neki!
Mosogató, házmester, konyhai kisegítő, kertész és szobafiú pozíciókban dolgozom.
Az első nap jött valami főnök féle, adott egy papírt hogy írjam alá, gondolom a szerződés volt, de mivel németül írták, nem vágtam, hogy mifasz állhat benne, de azért aláírtam.
Cvancogott a főszakács minden faszságot, hogy mi lenne a dolgom a konyhán, de a tököm se értette...
Valami "tellert" meg "kartófelt, cvíbelt" emlegetett...
A Teller Edére gondolhatott?
Küldjetek már róla egy képet, odaadnám neki!
Úgyis feszültnek tűnik a faszi, mert érzem rajta, hogy nem érti a magyart rendesen...
Délelőtt jött valami nő, hogy ő a hauszdámen...
Az mi lehet?
Mondja, hogy "bitte eine kissen"...
Lesmároltam rögtön, mert azért én sem vagyok tök hülye!
A "kiss"-t rögtön megértettem, igaz azóta kerül nagy ívben...
Tehát haladok a némettel is bár nehezen...
A konyhán fél 7-kor kezdek, aztán 10-től fél 5-ig szobákat takarítok, majd kimegyek füvet nyírni fél 7-ig.
Utána konyha este 11-ig.
A munkát jól el tudom látni, bár este mondták hogy valami "birnen kaputt a treppenhausban", na azt nem értettem annyira, úgyhogy hagytam a faszba!
Egyébként kicsit tré a hely, mert a lépcsőházban nem ég a villany, alig találtam fel a padláson lévő szobámba...
A konyhán és a szobákban is jól boldogulok, igaz fingom nincs, hogy mi lehet az a "staubsauger"...
A konyhafőnök tegnap jó fej volt, mert hagyott pihenni!
Ha kellett neki fazék, vagy bármi más, ő maga ment érte, közben mondogatta, hogy "töpfen, töpfen", jó arc a csávó!
Azért egy dolgot nem értek...
A közvetítő megígérte, hogy napi 8 óra lesz a meló, de itt 16 órát kell dolgoznom...
Biztos ez a szokás, de hát megkérdezni nem tudom, mert nem beszélek németül...

Ezek itt valami "Meldezettelt" emlegettek nekem, amit el kellett volna magamnak intézni 3 napon belül, de a bánatom sem tudta megértetni magát a tanácsházán, amit itt valami "Gemeindének" csúfolnak.
Mutogathattam én a nőnek, bármilyen lassan mondtam magyarul, az a hülye picsa nem értette mit akarok...
Szerencsére pont jöttek másik magyarok is, akik segítettek ezt elintézni.
Mindegy, a lényeg az, hogy ma jött a GLS futár, aki szintén magyar volt, és megkaptam a csomagot.
Emlegetett valami bankszámlanyitást, mondtam neki, hogy segíthetne, de azt mondta rohan...
Köcsög magyar ez is, nem segít a másikon...
Egyébként a légkör egyre feszültebb!
Már tele a tököm azzal, hogy senki nem érti meg, amit mondok.
Buzi egy hely ez!
Minden szarral engem találnak meg, hogy ezt meg azt csináljam!
Már az erőszak határát súrolja, amit a főszakács művel!
Tegnap este mondott valamit, amit a faszom se értett, aztán megfogta a karomat, és odarángatott egy zsák répához, és mutogatta, közben ordított valamit...
Betegek ezek!
Kezd betelni a pohár!
Valaki mondta, hogy van itt valami "arbeiterkammer" vagy mi a bánatos tököm, ahol fel lehet jelenteni ezt a sok fasszopó labancot, akik szopatják a magyarokat!
Na, én oda is elmegyek ha kell, nehogy már engem vegyenek hülyére!
Elvégre nélkülem itt megállna az élet...