krysztasz Creative Commons License 2019.07.10 0 0 221997

Tudtok ötletet adni, hogyan is kellene a 3. sort horgolnom? Egy ilyen táskát szeretnék horgolni,  de a 3. kört nem értem. Inkább leírom az elejét, mert a képen alig olvasható.

6 láncszemből gyűrűt horgolunk. Az így kapott gyűrűt horgoljuk körbe. (gondolom, belehorgoljuk a 11 pálcát)

1. kör: 2 láncszem az első láncszembe, 11 rp körbe, majd kapcsoljuk össze ezt és a további gyűrűket 1 hp-val, amelyet az első szembe öltünk. 2. kör: 2 lsz, 1 rp az első kör 2. lsz-ébe, 2-2 rp a 11 köv. rp-ba és 1 hp a lezáráshoz.

3. kör: 2 lsz, 1 rp a második kör 2. láncszemébe, 1-1 rp a következő rp-ba, 11-szer (2 rp a köv. rp-ba, 1 rp a köv. rp-ba) és 1 hp a lezáráshoz.

4., 6. 7., 9. és 10. kör: ism. a 12 szaporítást, az előző szaporított szemek fölé.

5. és 8. sor: szaporítás nélkül horgoljunk.

 

Amit nem értek: 

3. kör: nem értem, hogy most akkor 1-1 rp a köv. 11-be, 11-szer???? - 22-nek kellene lennie az előző sor miatt,  a () részt végképp nem értem, mert akkor most 2-1 rp? 

A 4., 6., stb-en lévő 12 szaporítást sem tudom értelmezni. :(

 

Köszi előre is, ha ki tudtok igazodni rajta. 

 

Ez is nagyon megtetszett:

https://tanulj-horgolni.blogspot.com/2018/04/a-jegkek-horgolt-taska-hogyan-keszult.html

de az alja nem horgolt. Gondoltam, kerítek ovális horgolt táska alátét mintát, találtam is egy téglalaposat, de értettem a leírását, de nagyon hullámos lett az alja. :(