IsKol Creative Commons License 2019.07.05 0 0 24306

Akkor, ha jól értelmezem:

1. Durván 200 m hosszú lombot szórsz meg 10 l permetszerrel

2. 3-as fúvóka állásnál egy kicsit jobban megnyitva, teli gázzal az kb. 1,8 - 2 l/perc (nincs adatom csak újabb sr 430-ról) ami azt jelenti 5 perc körül kellene futni a 200 m-t. De majd lemérem 5 liter vizet a javasolt beállítással mennyi idő alatt nyom ki és próbálom a permet terítéssel összehangolni. A terelő rácsok nem használata szintén pontot ér nálam!

3. Végül is mindegy mert "zöldmunkázni" márpedig kell.

4. 3M félálarc P2 szűrővel ( lehet így pontosabb)

5. Most kértem a kollégáktól piros lapot de ha ez sem jön be letépem az asszony bugyiját (már úgy is szorít) és azt használom

 

Mátra nyugati lábánál van 1 Zweigelt és 1 Zalagyöngye ültetvény kb. 800 m-re egymástól. Mindkettőt az unoka bratyóm vette meg pincével és kis házzal együtt, de tavaly itt hagyott bennünket, talán odaát nagyobb szükség volt tudására, tapasztalatára. (Majd 40 évet nyomott le pár TSZ szőlő-gyümölcs kertészeként)

A hosszú sorok inkább a nadrágszíj parcellák kiosztása miatt van de a telepítőnek is hosszú lehetett mert van 3 átjáró is.

Már permetezés közben illetve séta közben körvonalazódott a kép, hogy a puttony nélküli széles-gumikerekű taligámat át kell alakítani. Így megspórolok pár méter sétát...

A ZGyöngye szerencsésebb telepitésű (ilyen szempontból) mert az 3szög alakú telek, és a mi kis telkünkhöz van közelebb de ugyanúgy sétálni kell feltöltéskor

 

Csak egy kérdés:

Ha ma délután peronoszos jeleket találok a Zweigeltben (ha találok remélem csak a levélen) ami kb. fele annyi hatóanyagot kapott mint kellett volna most kedd reggeli permetezéskor, akkor

1. megismételhetem Moltovin-nal (de már a kellő hatóanyaggal) aminek 7 nap a két kezelés közötti min. időtartam

2. Használjak valami más hatóanyagú szert pl. Mildicut-ot (ami van) vagy felszívódót

Előzmény: van_Persil (24305)