IsKol Creative Commons License 2019.07.04 0 0 24302

Maximális Tiszteletem Minden Fórumozónak!

Átfutottam a 800 oldal nagy részét, most olyan a szemem mint a bagzó macskának, de nagyon tanulságos volt. Némelyik hozzászóló már olyan mintha jó pár éve ismerném.

Az elmúlt 3 és fél hónapban több időt sikerült tölteni a SZŐLŐ-ben mint az egész eddigi életem során pedig ebben már a gyerekkori szórakozásim is benne vannak mikor édesanyám tevékenykedett a nagyszülők homoki szőlőjében illetve szüretek.

Korábbi hsz-ból már tisztább a kép a növényvédő szerek kisebb területen való felhasználásáról  - Van_Persil és mások- illetve Stihl SR 200 kezelési utasításából, de ha megengeditek kerülnék ezzel még egy kört.

A gyártó megadja az adagolást (3,5 kg/ha) amit 400-1000 liter vízhez javasol kijuttatni.

Korábbi időszakban, mikor a lombozat még nem volt olyan fejlett csak egy akkumulátoros háti permetezőt használtam és 10 literenként kevertem a permetszert az 1 ha/1000 literből visszaszámolva.

Most, hogy már kifejlett a lombozat (zöld munkával kis elmaradás) átálltam a motoros háti permetezőre, hogy még jobb hatásfokkal tudjak védelmet biztosítani. Már használva a korábban megszerzett tapasztalatot,  egyben kevertem be 60 liter permetszert de ugyanúgy kalkulálva mint korábban. (60L x 3500 gr)/1000L = 210 gr. növényvédő szer

 

De ez 400 liter vizet alapul véve: (60L x 3500 gr)/400L = 525 gr. növényvédő szer

 

Ha a permetezni kívánt felületre számolom (ez nem pontos csak hozzávetőleges, mert még nem mértem le):

1 m lombfal

200 m sorhossz

4 sor

2 oldal   = az nálam 0,16 ha amire kell (3500 gr x 0,16 ha)/ 1 ha = 560 gr. növényvédő szer - szóval ez tűnik a legpontosabbnak ezt kellett volna elkeverni 60 liter vízben.

 

És ha csak a felénél is kevesebbet (210 gr-ot) használtam akkor ismételhetek a két kezelés közötti minimális idő leteltével ugyanazzal a szerrel, vagy valami másik hatóanyaggal korábban is? Természetesen a szőlő állapotát figyelembe véve. (ha nem kell akkor nem de ha kell...)

 

Egyébként ez a szer a Moltovin - Folicur Soloval és Damisol Magnussal keverve. 

 

Várom megtisztelő hozzászólásotokat, gyakorlati útmutatásotokat!

 

ui: ha a motoros háti permetező pl. 2,5 m növénymagasságig alkalmas azt maximális gázon kell érteni?