Catman Creative Commons License 2019.06.29 0 0 33771

Sziasztok, egy kombi turbós kazánt tervezek lecserélni kondenzációsra. A ház hőigénye nem túl nagy, 1000m3 körül szokott lenni az éves fogyasztásunk melegvízzel 4 személyre kb. 100m2-re.

 

Amin gondolkozok, hogy vegyünk-e beépített melegvíz tárolósat? Sajnos külön tároló nem fér. Ami miatt jó lenne a beépített tároló:

1. rögtön jön a melegvíz (bár pl. a Bosch quicktap is tudja ezt, meg gondolom más márkáknak is van hasonló funkciója)

2. kisebb átfolyással is ad melegvizet, mosogatáskor lehet spórolni - ezt jól gondolom?

3. télen nálunk nagyon hideg a bejövő víz, ha jó meleg vizet akarok, akkor csak lassan tudom engedni.

 

Viszont a kazánnak elég kevés hely van. A jelenlegi 40cm széles, talán max 50cm széles beférne, és ilyen mérettartományban elég kevés beépített tárolós kazánt találtam. Az egyik, amit néztem, a Vaillant EcoTEC Plus VUI 246/5-5, ennek 20 literes beépített rétegtárolója van, amit kicsit kevésnek gondolok, bár a reklámja azt mondja, hogy 70 literes sima tárolónak felel meg. Szerintetek egy ilyen megoldaná a fenti problémákat? Ami miatt mégsem annyira tetszik ez a kazán, az az, hogy csak 7kW-ig tud lemodulálni...

Végülis a kérdésem az lenne, hogy szerintetek a fentiek alapján érdemes-e tárolós kazánban gondolkozni, vagy maradjak inkább egy sima kombi kazánnál?