Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 0 0 3077

Hát igen a CW! Ha belehallgatunk a sávokba, mint ahogy pár perce tettem 10, 14 és 7 megán, bizony keskeny sávú vételre kellett kapcsolnom, hogy szét tudjam választani az állomásokat. Tudtommal nincs verseny, de nagy a tülekedés. Végigtekerve a sávokat, maj websdr-en is megnézve, látható, hogy a távíró szegmensben kb. ugyanannyi állomás van, mint a fónia szegmensben. Akkor miért is ment volna ki a divatból a távíró? Legfeljebb nálunk. Ahogy elmondták a vizsgázók, a vizsgán majd, hogy nem lassú távírózás megy be lehet gyakorolni. Persze, a kérdés, hogy hol? Vételt még csak lehet gyakorolni akár rádióval, akár websdr-rel és vannak letölthető táviratok is. Az adás, ahogy azt nem egyszer említettem, abból ki lehet zökkenni. Nem vagyok olyan biztos benne, hogy a saját adásomat le tudnám venni.

A hol gyakoroljunk kérdésre persze csak ötletem van. Át kellene adni a MRASZ-nak a vizsgáztatás jogát és a MRASZ szervezhetne tanfolyamokat. Még bevétele is lenne. Az más kérdés, hogy Bp.-re utazni tanfolyamra enyhén szólva húzós költség. És akkor itt jön az, hogy a rádióklubok hiánya vidéken. Ha van is, érdektelen abban, hogy tanfolyamot tartson. Nincs mindenkinek olyan szerencséje, hogy egy amatőr felajánlja a segítségét, mint nekem "Magányzó" olvtárs, mert éppen földiek vagyunk. Ezek a nyitott kérdések.

Előzmény: HA5OPI (3076)