szilvatövis Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 351276

Ma, kora reggel át kellett verekednem magam a városon. Közel 20 km, 10 l/100 km étlagfogyasztással, 20 km/h átlagsebességgel a fedélzeti kijelző szerint. Nem száguldoztam, nem várakoztam dugóban, csak haladtam komótosan a nagy forgalomban. Száz km utazás a pesti csúcsban kb. 23 kgCO2. Minden nap száz-és százezer autó kipufogója ontja rakás mérgesgáz kíséretében.

Priussal megúsztam volna ugyanezt az utat 6 l/100km körüli fogyasztással, Kb. 14 kgCO2/100km

Az ismerősöm Leafjével, amit a napelemeiről tölt ugyanez az út kb. 0 kgCO2/100km + 0 mérgesgáz.

 

Persze mindez, nem a valóság. Csak az én elvakult, sötétződ vallási fanatikus fantáziámban létezik, azért hiszem ezt, mert nem tudok szembenézni a valósággal. Azzal a valósággal, hogy ha az indiai Chhattisgarh államban termelt 820 gCO2/kWh árammal hajtott EV az alaszkai -30 °C-os hidegben a német autópályán 160 km/h-s sebességgel száguldva igen is jobban szennyez Budapest belvárosában, mint egy Fiat Panda 45 km/h-s sebességgel suhanva a tesztpályán, ezért az EV messze a LEGROSSZABB.... csak mi sötétződek ezt soha nem is próbáljuk egyszer sem józanul, tisztességesen, ÉRTELMESEN végiggondoln!

Na őszinteségi rohamom volt, biztosan agyamra ment a hőség...