deszegregator Creative Commons License 2019.06.25 0 0 139182
Nem tudom melyik részét vallatod a Bükknek... Alapvetően igazad van, a meleg ellenünk dolgozik. Ma csak melegebb fekvésű két helyet jártam be, nettó két óra. Sok nedvesség van még ilyen helyeken is, mivel párás, mérsékelten szeles idő van, és várható még, felénk ezeken a helyeken is legalább pár nap haladék van. Kis százalékban kellett eloregedett, vizet magába szívó sárga, és halvány rokagombat a helyszínen hagyni, a többi kitűnő volt. Teljesen kisavanyodott helyen (totál aljnövényzet, és avarmentes) sok apróka volt, ezek a hely fekvése miatt valszeg megégnek. Viszont már egy kicsit is zártabb mohas letörésben, patakvölgyben, ahol többgenerációs róka volt, nem lesz még gond. Itt bébi vargányák, legalább tucatnyi. Nem én fogom összeszedni, mert a napokban, ahogy időm engedi, a zártabb, üdébb, páratartó belső, messzebbi helyeket látogatok. Sajnos az iszonyatos esők tönkrevágták az utat, gyalog pedig lehetetlenül messze vannak. Ezek a párásabb, zárt völgyek minimum egy héttel tovább jók akkor is ha harminc fok feletti melegek vannak. (róka, vargánya)
Előzmény: Bencuc (139171)