0.hatvány Creative Commons License 2019.06.25 0 0 2972

Nekem nincs diplomám. A legmagasabb szakmai képesítésem erősáramú elektrotechnikai technikus. A technikum 2 tanéves volt, az alapja érettségi. Négy tantárgy volt, elektrotechnika-szakmatek, elektronikus áramkörök, villamos gépek és hetente egy műhelygyakorlat, plusz munkavédelem-biztonságtechnika. A technikusi vizsgakérdéseket, a tételsort már a második tanév elején kiadták. Kapaszkodjatok meg, 200! kérdés, amiből kb. 20 volt a feladatlapokon és a szóbelin. A metekhoz helyből hülye vagyok, de mivel szakszámtan volt ez is 4-es lett. A többi csont nélkül 5-ös.

Ami előtte volt, az a 400 órás PLC programozó. Az olyan szinten volt kemény, hogy inkább kihagytam a szakközépben a magyar írásbeli záróvizsgát kaptam rá három egyest. (Más kérdés, hogy az érettségim magyarból így is kitűnő lett.) De inkább ott voltam a tanfolyam utolsó, vizsgára felkészítő héten három napot. Végigvettük az összes tételt, amiben meg kell mondja, még pneumatikai vezérlés is volt, de a vizsgán mindenki sikeresen átment. A tárgyakat nem részletezem, de volt ott a szabályozástechnikától a hidromotorig minden. Csont nélkül kitűnő...

Mégis fázom a rádióamatőr vizsgától, mert nem tudom, mivel szopatnak meg.

Tényleg megfontolandó, hogy elmegyek-e Kolozsvárra vizsgázni...