Daniel's Creative Commons License 2019.06.25 0 0 2961

XANTi! Teljesen félre értesz! Egy szóval nem mondtam hogy alanyi jogon adjunk valakinek adóengedélyt! Én a Pontrendszer, a tananyag hiánya, a rendszer miatt "lázadozok". Mond már el nekem, a mostani műszaki követelményeknek mi értelme van? Minek tudnom a szuperheterodin vevő blokkvázlatát? Vagy minek kell nekem tudni a produkt detektort vagy akár az elektroncsövet? ELAVULT, IDEJÉTMÚLT anyag. Aki építgetni akar építgessen, eltelik 10 év, nem lesz aki építgessen, mert kihal a nyugdíjjas nemzedék. DIGITÁLIS rádiózásnál járunk! Hol tartalmaz a vizsga erről bármit is? Pedig kellene, mert már használjuk! Amiről szólnia kellene a vizsgának arról nem szól! Ez az én bajom! Soha nem találkoztam egy olyan kérdéssel hogy milyen csatlakozónak mi a tulajdonsága, mikor használjuk, kábelek, stb stb. Amiről szólnia kellene. Elé kellene már engedni ezt a rádió építgetést, aki tudja csinálja, de a XXI. századi rádiózás nem erre épül! Építs nekem digitális rádiót! Nyolc vizsga után úgy érzem igen is van jogom bírálni a rendszert! 5 éve van kinyomtatva a KDR jegyzet, hiába tanulom, úgy is lesz olyan 20 pontos karikázós amin elhúz, ez nem a tanulásról szól. Pénzt, időt, szabadságot vertem bele! Nem is keveset! Reggeltől-estig dolgozom keményen, a kis szabadidőmet a családommal töltöm, + amikor időm engedi tanulok. Elektrotechnikai műszerész végzettségem van! Akkor sem érdekelt igazán, most sem, mivel a mai rádiózáshoz nem kell! Legyen több forgalmi kérdés, legyen több biztosságtechnika, jogból sem ártana még több! Ezekből a modulokból hibátlanra vizsgáztam! Tökéletes QSO-t mutattam be az elnökségnek csak dicsértek! De megbuktam, mert egy vonalat odébb húztam az egyik rajzon, és elkarikáztam az OHM törvényt! Lehet bírálni! Ezeket soha nem fogom használni! Megveszem a rádióimat, antennáimat, kábeleket kész az állomásom! Legyen tisztában a kezelő azokkal a dolgokkal amit csinál, ne a felesleges semmi anyagot kelljen megtanulni! Lehet azért is nem sikerül, nem veszi be az agyam, mert tudom hogy ez FELESLEGES. Az elnök is elmondta a saját szájával: "Ezt a műszakit nem is kellene tudnotok, értelmetlen!" Lent példálóztam a horgász vizsgával! Ott sem tudtam pár kérdésre a választ, nem lett meg a pontom, de odajött az elnök! Fiatalember ez hobbi! Majd megtanulja, vegyen halhatározót, fogja ki a halat azonosítsa be, dobja vissza! Senki nem az anyukája hasában tanulja meg! Hidd el van egy pár végzettségem, egyéni vállalkozó vagyok, + munkahelyem is van! Tanultam én eleget az életben, de olyat nem ami felesleges! ahogy lentebb írták egyetemen anyagot kaptunk, meg mindenhol! És ha azt mondom hogy olyan orvos műtsön, aki nem kapott anyagot, otthon a neten megtanult műteni, elment levizsgázott és dolgozik? Nem ironikus? Net korában nincs anyag? Ne iratkozzak be egyetemre mérnöknek hogy le tudjak vizsgázni? Kicsit tág világ az elektronika, hogy ezt ki lehessen jelenteni! Elbukhatok, lehet nem tudom az OHM törvényt tökéletesen, nincs vénám hozzá, de rádiózok úgy mint bárki! Az NMHH-sz@rik az egészbe, ha engedély nélkül kitalált hívójellel rádióznék az sem érdekelne senkit, tudod honnan tudom, ott hallottam fent!! A "nagy" rádiósoknak ezt kellene megérteni, össze kellene fogni, alkotni egy normális aktuális vizsgarendszert, tananyagot kiadni, és azt követelni ami tényleg kell! És ezalatt nem a puskás féle jegyzetet értem, odavágunk egy ezer oldalas elektronikai könyvet nesze tanuld meg! Az nekem is van! Azt amit ténylegesen kell ki tanítja meg nekem? Emiatt jobban aggódnék!

Előzmény: XANTIi (2960)