Flagstaff Creative Commons License 2019.06.21 0 0 4549

5-800e körül mire számítasz, mikori Kalózt fogsz kapni? :-)

Nagyobb, szélesebb és tágasabb hajótest=univerzálisabb hajó=magasabb árcédula. Főleg ha még aktív versenyhajó osztály.

Az hogy a hajó tényleges vitorlafelülete meghaladja a 10m2-t nem probléma és általában ez utóbbit tüntetik fel a hajó ismertetőjében. A névleges ne haladja meg mert nálunk az alapján van a kategorizálás. Ezt csak méricskéléssel lehet meghatározni. Nekem a L2 kimérve kerek 10m2-t adott ki névlegesre, a tényleges közel 12m2. Bár nem tudom a hatóság nekiáll-e collstockolni meg területet számolgatni egy egyszerű ellenőrzésnél vagy ami ránézésre belefér és nyitott nem kajütös vagy nem köztudottan 10m2 feletti hajó azzal nem foglalkoznak. Például Balaton 16, 470, Bahia nemigen dumálható ki 10m2 alattinak. Bár az utóbbinál ha nyitott a fartükre kérdéses lehet hogy az most vitorlás csónak vagy vízi sporteszköz. Sokat olvasgattam ebben a fórumban is a témában és igazából ahogy láttam igazán konkrétat a szabályozás slendriánsága miatt senki se tud, valószagú maguk a vízisünök se.

Előzmény: Dr.Platon (4548)