Evocáf Creative Commons License 2019.06.20 0 0 30725

***A novelty-gén kábé úgy "evolúciós követelmény", ahogy "a görbület" a földgolyó-elmélet követelménye a lapos föld hívők szerint. (...)

Akkomost írd ide, hogyan értelmezem én a novelty-gén fogalmát, és indokold meg, hogy ez miért nem evolúciós követelmény.

***>>"miből jöttél rá, hogy baromság?"<<
Abból, hogy te írtad.

Ez humorológiailag még elmegy, de ha nem tudnád, hogy én írtam, miből jönnél rá, hogy baromság?

***Amikor elkezdem olvasni egy beírásodat, nem abból indulok ki, hogy ez egy értelmes, ésszerű dolog lesz.

De aztán az esetek túlnyomó többségében a végén mégiscsak azt állapítod meg, hogy ez egy értelmes, ésszerű dolog lett. :P

***>>"A legveszélyesebb nyilván az az eset, amikor felismerjük a baromságot, mégis komolyan vesszük."<<
Akkor mit kéne csinálni, szerinted? Kigúnyolni és röhögni rajta?

Az ún. "evolúcióbiológia" esetében pontosan ezt kell tenni: felismerni, hogy baromság, aztán kigúnyolni és röhögni rajta. Majd pedig megcáfolni.
Egyéb baromságok esetén csak vissza kell venni egy fokozatot - felismerjük a baromságot, ezért szimplán csak nem vesszük komolyan. De kigúnyolni és röhögni rajta nem kell.
S a kreato-kromatofúziós elmélettel szerinted melyik fokozat szerint kell eljárni?

***Van az emberben egy olyan indíttatás, hogy ha a másik baromságot beszél, akkor megpróbáljuk elmagyarázni neki, hogy miért baromság, és rávezetni az ésszerű gondolkodásra. Enélkül az indíttatás nélkül nem tartana ezen a szellemi szinten az emberiség.

S ha a másik szándékosan beszél baromságot, akkor mit próbáltok meg elmagyarázni?

***És ez motiválja a lapos föld hívőkkel való vitázás kiterjedt kultúráját, és ez motiválja a válaszokat arra a baromságodra, hogy nincs is evolúció.

Na, ez peciel nem tartozik a baromságaim közé, nem is motivál túl sok érdemi választ...

Előzmény: Siphersh (30720)