advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.06.20 -1 2 350562

Basszus, ez valami hihetetlen...

Most már ott tartasz, hogy tök életszerűtlen, hogy nekem le kell mennem Debrecenbe, meg, ha már oda mentem, még aznap vissza akarok jönni?

Elmentek otthonról, de most komolyan? Vallássá vált nálatok ez a bolond zöldfasizmus? 

További megjegyzések - ahol van egyáltalán Tesla és Tesla gyorstöltő - ott (nézz nyugodtan utána, bátran, találsz bőven infót, beszámolót a neten) normál körülmények között kb: 50-60 perc egy lemerült Model3 feltöltése. Addig ott kell állni a töltőnél a kocsival.

A töltő GARANTÁLTAN NEM OTT LESZ, AHOVÁ MÉSZ. Erről inkább nem is nyitnék vitát - ezek a süket dumák, hogy "ameddig tárgyalsz, addig feltöltődik a kocsi" - ezek 100%-os biztonsággal dőlnek meg csak azon, hogy a töltő nem ott lesz, ahol te tárgyalsz, hanem leginkább qrva messzire, a város túlvégén (vagy a szomszéd városban...), és vagy megoldod, hogy eljuss onnan a tényleges célodhoz, vagy mese nincs, számolnod kell azzal, hogy ott szobrozol a töltő mellett.

Feltéve, ha találsz üres töltőfejet - én Budapesten a néhány nyilvános töltési pontot üresen állva még nem láttam soha, és az is jellemző, hogy a rádugott kocsit ott is hagyták, jó eséllyel egész napra, fél napra, órákra...

Fényévekre van még a töltési infrastruktúra az ezzel legjobban ellátott országokban is a használhatótól. Nem vitatom, hogy erős rákészüléssel, komoly egyeztetésekkel, előre telefonálgatásokkal megoldható egy hosszabb út is. Mint a Totalcar Müncheni útja a Kiával, csak éppen három napig tartott odaérniük nagyon sok előre egyeztetés és tervezés mellett is - egy olyan távra - amit normális kocsival "egy seggel", akár egyetlen tankkal le lehet tudni! És akkor tegyük hozzá, hogy ez egy olyan út volt, ami egyáltalán megoldható volt, mert mondjuk egy Varsói vagy Tiranai kirándulás elvileg sem lett volna megoldható...

Most már felháborítónak tartom picit a púposkodásotokat, de komolyan - irreális elvárás, hogy ne csak a ház körül keringjek a kocsimmal, hogyne, öreganyám meg a villamos...

Előzmény: Auralianus (350549)