van_Persil Creative Commons License 2019.06.17 0 0 24254

Az, hogy ez mi lehet, nem tudom, viszont:

1. A topas felszívódó készitmány lisztharmat ellen. Ahhoz, hogy fel tudjon szívódni a hatóanyaga, megfelelö lombozat kell, ami legkorábban a fürtmegnyúlás idején van a szölön, (a virágzás elötti fázis)

2. A vegesol eReS rezes-kénes-olajos lemosó, amit alapvetöen rügypattanás elött lehet/szabad kijuttatni. Ugyan lehetséges megfelelöen higítva -ha más nincs kéznél- peronosz-lisztharmat elleni kezelésre használni, de egyrészt, virágzás elött a perzselés veszélye miatt nem célszerü rézzel permetezni, másrészt vannak nála olcsóbb szerek, amik hatásosabbak.

3. A cabrio top-ról már többször írtam, röviden: én nem használnám, pláne nem kontakt szer nélkül (ami nem lehet réz).

Legesélyesebb a virágzáskori fürtbotritisz, a levelek lehetnének valamilyen hiánybetegség tünetei (bár pl. a magnéziumhiány esetén az erezet széles sávban és mindenhol zöld, nem csak itt-ott, így-úgy), vagy a szárazságé is (elég "nem szimpi"-nek látszik a talajod, igen sülevényesnek, levegötlennek tünik, 0 vízmegtartó képességgel)

Előzmény: Vasko75 (24253)