jacsoj Creative Commons License 2019.06.15 0 0 24234

Kösz a részletes választ.

Igen, én is nézegetem az időjárás előrejelző lapokat, van vagy 5-6, amit meg szoktam nézni, pl. omsz, foreca, időkép, eumet, agro, és egy elég jó grafikonos, táblázatos: Kwi...   Növényvédőszer gyártó, forgalmazó lapja. Természetesen a radarkép, és eu felhőkép. Ezek jelezték elő, hogy holnap reggel 28C fok lesz itt helyileg reggel 8 órakor. A hely Mezőkövesd külterület, Egertől kb. 10 km. Csak közte van több domb, és itt sokszor más a csapadékeloszlás, mint Egerben. Ma reggel voltam kint, megnéztem, csupa sár minden, de jég nyomát nem láttam. Ha ilyen meleget mond holnap reggelre, akkor valószínű nem lesz harmat, lehet korán kezdeni. Kb. 400 tőke, úgy számolom 20l permetlé elég, főleg a fürtök környékét szórom meg. Úgy látom már elvirágzott. Az utóbbi pár évben mindig Quadrist használtam ilyenkor egyszer, és nem volt gond, igaz mindig száraz évek voltak. Nézve a hosszútávú előrejelzést, elég csapadékos nyarat jósolnak. Lehet, hogy most júl közepéig felszívódóval kell permetezni. Talán Cabrio top lesz a váltó.

Előzmény: van_Persil (24229)