smnks Creative Commons License 2019.06.05 -4 0 40132

Szomorú vagyok, hogy még most sem értettél meg! Ezek szerint jó eséllyel mások sem...

 

Megpróbálom máshogy:

1.- Nem a bunkóságot próbálom mentegetni/megmagyarázni.

2.- Hanem csupán szerettem volna ebben az ügyben a hangsúlyokat a megfelelő helyekre kitenni!

 

Nem tudom, eddig érthető-e?

 

Szóval tartok attól, hogy mivel a szóban forgó mozdonyvezető -úgymond- megtette azt a szívességet a MÁV -nak, hogy még botrányosan is viselkedett, ezzel kitűnő lehetőséget adott a saját főnökének arra, hogy kibújjon a felelősség alól.

 

Követhető..?

 

Itt ugyanis a tömeg, mint felzúdult méhkas, máris a mozdonyvezető magatartásán veri magát, és tényleg úgy tűnik, hogy az illetékes főnök felelőssége már senkit nem érdekel.

Feltételezem, a startos főnökök és a PMLI -s főnökök bratyiban vannak egymással, majd bolond lenne egyik kiadni a másikat, ha csak a feldühödött nagyközönség ki nem követeli. 

Jelen állást én úgy látom, a 'tömeg', azaz a plebs, tulakdonképpen mi magunk is, azaz a fórum közönsége, bőven megelégszik a mozdonyvezető keresztrefeszítésével, ezt a főnökök meg is teszik nekik. Azután (a főnökök) nyugodtan hátradőlhetnek, legfeljebb egy pohár bor mellett aszongya egyik a másiknak, hogy Józsikám/Pistikém/mittudomén kicsodám, legközelebb erre azért figyelj oda jobban..!

 

 

Tisztelt Mihály olvtárs, teccett venni a mondanivalót?

Előzmény: misi967 (40130)