Matuska1985 Creative Commons License 2019.05.22 -5 18 108762

Félnapos Thesszaloniki

Indulás odafele a Wizzair járatával egy két hely maradt csak üresen. Az ára 10.000 Ft volt két főre, pontokkal rendezve. Ez volt az első olyan utam, amikor nem vittem magammal táskát, ami hihetetlenül felszabadító érzés volt, sose éreztem még ilyen függetlenséget :). A repülő picit hamarabb érkezett 12:45, egyből ki a buszhoz. X1-es megy a belvárosba 2€ az ára. A kifüggesztett menetrend, amolyan tájékoztató jellegű +- 20 perc eltolódás belefér, hisz görögben vagyunk. Viszont legalább csak pár megállóban áll meg a régi 78-ashoz képest. Központban leszállva első dolgunk egy gyros elfogyasztása volt (ezt volt a cél az utazással) 3,3 euróért, majd lesétáltunk a partra és ittunk egy frappét 3,5€, majd sétáltunk egy picit a városban a kikötő felé, majd újra egy frappé és végül még egy gyros :D A reptéri busz kifele megint hozta a görög mentalisást. A reptéren ismét egy frappé. Visszafele Ryanair, ára két főre 37€ volt, még félház se volt. Érkezés menetrend előtt 20 perccel, majd a lezárt futópálya miatt, hogy ne kelljen sokat gurulni, szinte satufékkel állt meg a kapitány. 23:40-re már otthon is voltunk. Számomra egy igazi tökéletes görög nap volt, gyrossal, frappéval, napsütéssel, 26 fokkal és az elmaradhatatlan tenger illatával. Tizenkettedik alkalommal voltam Szalonikibe, ami számomra különleges helyett foglal el, hisz az első fapados jegyem is ide szólt 12 évvel ezelőtt a megboldogult SkyEurope-pal. Sose gondoltam volna, hogy egynapos keretében is fogok erre járni. Még egy plusz információ, hogy Szaloniki eszméletlen sokat fejlődött az elmúlt 5-7 évben. Régen, ahogy mentél be a városba, minden zárva volt, graffitikkel telefirkálva, kosz  mocsok mindenütt. Most?! Minden nyitva, pezseg az élet, minden négyzetméteren étterem, kávézó stb, amik ráadásul tele is vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=zW7P77e23wc