Milvus_milvus Creative Commons License 2019.05.20 -1 2 93283

Nagyon sok tévhit terjed a neten, természetfotós körökben. Szerintem nagyon sok gyurgyalag költés lett beszaratva az elmult 10-20 évben fotósok által. Csak nem látjuk, az üreg mélye elrejt mindet, minden sötét titkot. 1: nem latod hogy más hányszor és hogyan ül ki rájuk fotozni (nem látod az össz zavarások mennyiségét) 2: mi van ha nem szarik be a költés csak alultáplált lesz egy egy fészekalj (nagy baj lehet az is). Én eddig egyszer ültem ki doghouse lessel gyurgyalagra, 2011 májusaban. Rengeteg helyet tudok ahol költ. Az is igaz hogy ha valaki tapintatos akkor aránylag bizalmas madár. Azt sem tudom javasolni hogy csinald! azt sem hogy ne. Volt hogy büncselekményt fotos bejelentése alapjan szüntettunk meg/akadályoztunk meg (Aszód, 4 éve kb) . Szerintem most is a legjobb adható tanács: megfigyelni nagy távról,.... tanulni, tanulni, tanulni (V.I. Lenin) . Helyi szakemberrel beszélni, esetleg természetvédelmi őrrel. Költés vége felé a már kirepült fiatalokat, nagy tavra a partfaltol de jol tervezhető helyen megfotozni. Semmiről nem fogsz lemaradni.

 

A gyurgyalag Magyarországon fokozottan védett faj.Ezt sokan elfelejtik.

 

 

Szélessávú sárgafűbagoly - Noctua fimbriata

 

https://afoldgomb.hu/foldgomb/tavaszi-vonulok

 

 

 

 

Előzmény: cor73z (93275)