Spriccpumpa Creative Commons License 2019.05.20 0 4 7282

 

 Gyorsan tegyük a helyükre a dolgokat!

 

 Vizelet, pisi, húgy, fiziológiás értelemben ugyanazt jelenti, nevezetesen a vesék által kiválasztott folyadékot. 

 A nevezett folyadék ugyanannál az embernél lehet többféle színű, ízű, állagú, szagú, ami sok mindentől függ, úgymint napszak, elfogyasztott étel, ital, gyógyszerek, egészségi állapot, stb..

A reggeli eresztés töményebb, határozottabb szagú, ízű. Több liter tiszta víz elfogyasztását követően, rövid szünetekkel sokszor lehet pisilni, a távozó lé gyakorlatilag tiszta víz.

Én a dinnye szezonját szeretem, mert egy nagy gyümölcs elfogyasztása után, a harmadik pisilés már tiszta víz, de dinnye zamata és illata van. Finom!

A másik véglet a "B" vitamin szedése, annak a távozó vizeletben förtelmes szaga van.

 Az átlagos friss pisinek jellegzetes, de nem kellemetlen szaga, azaz inkább illata van, az íze sós, kissé fanyar, de ezt mindenki döntse el belátása szerint.

 

 Az ember pisilni szokott, az állatok hugyoznak!!!

 

 A frissen eresztett pisi ritkán büdös.

 A vizelet csak a bomlási folyamat egy bizonyos szakasza (eltelt idő) után kapja meg az említett és jól ismert szúrós "húgy szagot". A vegyészek majd pontosan leírják, hogy miért (karbamid, ammónia, stb). 

 

 Szeretem, ha egy csinos punciból friss pisi csorog a számba, a nyalómra... 😊😊😊

Előzmény: csárlisín (7278)