satibi Creative Commons License 2019.05.19 0 0 13366

Tisztelt Fórumtársak!

Tisztelt László!

Tanácsot szeretnék kérni matracvásárláshoz.

Költözés előtt állunk és az új házba új matrac elven szeretnék beszerezni egy matracot. Már évek óta egy lehajtható kanapén alszunk, ezt nem lesz nehéz talán überelni.

Én: 40 év, 110kg, feleségem 33 év, 80kg. Neki sajnos a csapnivaló, kifeküdt ágy és gyereknevelés, házimunka miatt sokszor fáj a dereka. Mindketten főleg az oldalunkon alszunk.

Sokat nem tudunk a beszerzésre szánni, 70-100e- ig mennék el nyugodtan, max 120ig már a fogamat szívva.

180x200 as matracot szeretnénk. Nézegettem hideghab és zsákrugós matracokat is, utánaolvasva félkemény(?), hab esetén legalább 18-20cm vastag matracban gondolkodok. Én hűvösben szeretek aludni, úgyhogy a melegérzet miatt a memorihabot nem erőltetném.

Eléggé a "világ végén" lakunk(Veszprém megye nyugati széle), Bp kilőve, nagy utakat a gyerekek miatt sem igazán tudunk megtenni, így próba vagy kimarad vagy észak-dunántúlon tudunk elmenni 1x max valahova.

Tud valaki tanácsolni valami okosat, esetleg konkrét terméket, jó ár-érték arányban ajánlani?

Ikea Hövag matracról esetleg vélemény? Az viszonylag olcsó és laikusként nem tűnik rossznak.

Köszönettel,

Tibi