Kéknéger Creative Commons License 2019.05.17 0 0 41578

Sziasztok!

 

Elsőként szeretném leszögezni olyan 3-4 hónapja tértem át a Windowos világból linuxra. Van egy ottohni szerverem, amit főleg Plex media szervernek használok, meg letölteni.... Vagyis volt, mert éppen kinyírtam :D

 

Szóval a Centos 7 szerveremet sikerült hazavágnom amikor akartam logical volumeot növelni. 99%-osan be volt telve a root partíció, és meg szerettem volna növelni. Leválasztottam 5GiB-ot a home directorys partíciómból, és hozzáadtam lvextend paranccsal. Adtam volna de nem ment, akkor hozzámountolni, erre azt írta ok. Működni látszott napokig zavartalanul. Amikor aztán volt egy újraidításom, akkor utána a rendszer bootoláskor elhasalt, hogy nem látja a /dev/mapper/centos-root könyvtárat és nincsenek felhasználóim. Emergency módba belépve sem sokmindent tudtam eddig kezdeni vele. Olvasgatom a fórumokat,  hogy olyan parancsokat kellene adni, ha csak ilyen dracut felhasználóm van. próbáltam a

 

--regenerate-all -f && grub2 -mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg

 

ez a legtöbb fórum szerint működik. Nos nálam azt írja nincs is cfg fileom a grub könyvtárban.. Ötlet?

 

Előre is köszönöm!