Fizolti Creative Commons License 2019.05.16 0 3 37527

Egyidejű menetek szabályozása pár évvel ezelőttről a 13. oldalon: http://mosz.co.hu/news/1698/130_146-vonal-Kunszentmarton_elagazas-VU-forgalmanak-szabalyozasara-20140828.pdf

Az elágazáson való áthaladástól indulhat a követő vonat.

A mostani menetrendben a Tiszaföldvár (15:36)-Kunszentmárton (15:53) és a Lakitelek (15:33)-Kunszentmárton (16:22) vonatoknak (meg még egyszer ez két óra múlva) kéne kizárnia egymást, ha Lakitelek és Tiszaföldvár felől egyszerre egy vonat mehetne csak az elág felé.

Nem tudom, hogy lesz ez megoldva, szerintem felmerülhet valami időbeli szabályozás a vonat menetrendje alapján, vagy a távolbalátás korlátozottságának behozása, és azon kívül egyszerre Lakitelek és Tiszaföldvár felőli egyidejű menetek engedélyezése, vagy a telefonos jelentés Csépáról. E mellett kiegészítőnek lehet használni az emig adatokat.

 

Gondolom ezt nem csak én érzem ezt erőltetettnek, amikor egyes állomásokon jelfeladás és védőváltó nélkül, jóval nagyobb sebességgel közlekedő vonatok mennek hasonlóan egy váltó felé, úgy hogy csak egy jelző, és a mögötte lévő 50-100 méteres megcsúszási táv véd.

Előzmény: Lovrin (37526)