Nikolas27 Creative Commons License 2019.05.12 0 0 4240

Szivességi lakáshasználat címen volt szerződése páromnak abban az ingatlanban amiben 2 en laktunk, most a főbérlő felmondta, 15 nap határidőben, anno párom írta alá 30 ezer Ft ról amit rezsi fejében fizet, én eddig abban a tudatban voltam hogy albérleti szerződése van. Mi minden hónapban 60 ezret fizettünk a tulajnak amit tudunk bizonyítani is sosem volt elmaradásunk. Kaptunk haladékot a kiköltözéshez plusz 2 hetet, de azzal a kikötéssel hogy arányosan kifizetjük a 60 ezerhez képest az adott hónapot vagyis az a 2 hetet kB, viszont a a letanuzott aláírt szerződésünkben 30 ezer szerepel. Jogilag csak a 30 ezer után kérhetnék az arányos kifizetést. Ezzel az aláírt meghosszabított szerződéssel ha problémázik vagy  ki akarna tenni a lejárati idő előtt mikor én ki fizetném ki akarom fizetni a szerződésben foglaltakat de nem a 60 ezer után... megteheti? Vagy esetleg hívhatok rendör, ha ez a szerződés 2 tanuval aláirva plusz tulajdonos is aláirta nálam van megvéd ez a szerződés engem? még is ha ki akar rakni? hogy ő szegi meg a benne foglaltakat? Tudok ezzel ügyvédhez vagy rendörséghez fordulni?