Alkapánó Creative Commons License 2019.05.09 0 0 18776

Szia!

Előrebocsátom nem használtam még bivakzsákot. :)

...de sokat olvastam róla és ismerőseim is megosztották tapasztalataikat.

Mi más lehet a vízhatlan anyag... Ugyanaz, mint amit a sátor külső rétegénél is használnak.

Ezek valóban vízhatlanok. Egy neves gyártó, drága termékénél nem spórol ezen. Főleg, ha sátrat is gyárt...  

Néztem közelről egy ilyen zsákot. Tul'képpen ugyanaz volt az anyaga, mint a Zajo trekking sátram külső rétege.

Szerintem a probléma pont az egyrétegűségből adódik. Minél jobban szigetel, annál jobban vizesedik belülről (kondenzvíz).

Nem véletlen, hogy a sátraknál is két réteget használnak.

No, és ha vizesedik a belseje, akkor minden más is vizes lesz, amihez hozzáér, és persze le is folyik a "padlóra".

Minél nagyobb a hőkülönbség, annál több víz csapódik ki benne, plussz amit a benne lévő személy kipárologtat.

Ez a vízálló, de lélegző dolog... hát ez fikció :) Vajon milyen irányban képes "lélegezni"?

Ha képes is, annyira biztos nem, hogy egy nagyon kis légtérben, a hőkülönbség és az élő szervezet által termelt víz keletkezését megakadályozza.

Hisz' még a vízszintesen kifeszített, oldalak nélküli fóliatető alján is keletkezik kondezvíz! Az pedig minden oldalról szellőzik :)

Szóval, nem hiszem, hogy az anyagminőséggel van gond.

Egyszerűen fizikai képtelenség...

Előzmény: csikosa (18775)