GPS Creative Commons License 2019.05.08 -1 0 348888

 

Azért annak van egy bája  mikor valaki egy szupermini "autóból" cikizi a Porschét. :)

 

Ugyan már - rég túl vagyok én már ezen.

Szerintem minden autónak megvan a maga közönsége - vagy ha nincs, akkor megdöglik a modell.

Vannak zseniálisan kitalált autók...és vannak elbaszott konstrukciók is. Ez már csak ilyen, a legnagyobbakkal is előfordul egy-egy mellényúlás.

 

De ahogy egy filmről, egy könyvről... vagy egy büdös tojásról is meg lehet a véleményünk (pedig sem rendezni, sem írni, sem tojni nem tudunk jobbat) - így simán elmondhatunk bármit egy-egy autóról is - nem igaz?

 

Mellesleg én első sorban a praktikumot, takarékosságot, biztonságot, kényelmet és megbízhatóságot tartom nagyra egy autó esetében... aztán a korszerű, tetszetős formát is, miért ne?

 

Azt viszont nem rejtem véka alá, hogy kicsit forog a gyomrom, amikor egy autónak nem a máűszaki kvalitásait emelik ki....hanem a "presztízs-értékét".

 

Ez "presztízs"-dolog engem picit a dzsentri-világra emlékeztet - amikor miután vitéz-uramék elkártyázták, elkurvázták a teljes vagyonukat és birtokukat... nem maradt meg nekik csak a nemesi címük. A presztízsük, úgymond.

.

Előzmény: FRANKYE (348880)