mertezműanyag Creative Commons License 2019.04.30 0 0 28818

Sziasztok!

CSOK-kal építettünk új családi házat. 20 hónapos folyamat zárul le éppen. Beköltöztünk, megvan az új cím, lakcímváltozás leadva stb. Ez tkp. sikertörténet is lehetne...

DE: tanulságként írom, hogy a bank minden lépését igyekezzetek nyomon követni, ha belekezdtek ilyesmibe, mert olyan az egész, mint az itt a piros, hol a piros. A 20 hónap alatt 3-szor változott az ügyintézőnk, amiről sosem kaptunk értesítést. Harmadszorra nekünk kellett elmagyarázni, mi is a CSOK, mert fogalma sem volt az illetőnek a konstrukcióról, nem hogy a konkrét ügyünkről. Szerencsétlenségünkre még a bankfiók is költözött közben és learchiválták (!) a folyamatban lévő aktánkat. Voltak számlák, amiket nagyvonalúan nem vittek fel a rendszerbe és még folytathatnám. A telefonos kapcsolattartás lehetetlen, e-mailre vagy kaptunk választ vagy nem - inkább nem. A személyes egyeztetések sem működtek minden esetben. Szóval, aki belekezd ebbe, lehet, h számolnia kell ezzel is. Lelkiismeretlen, hozzá nem értő, hányaveti ügyintézők, de annál arrogánsabbak, és ehhez jön még egy teljesen átláthatatlan közigazgatási rendszer, ami csak tetézi az ügymenet nehézségeit.

A lényeget illetően nekem szerencsém volt, mert olyan generállal építkeztem, akit jól ismertünk. Tökéletes, minőségi munkát végzett, minden egyes alvállalkozójával együtt. A tervező szintén jó ismerős volt, ahogyan a járásnál sem volt gondunk semmivel. A bank azonban az események után futva sem tudta elvégezni a feladatát, úgy, hogy még mielőtt bárki szólt volna, már ott voltak leadva a részszámlák, a hatósági bizonyítvány és minden, amit tőlünk kérhetnek...

Van 5 lakáskasszám, de amint lejárnak azonnal kitörlesztem a kölcsönt és soha többet hitelkonstrukció!

Sok sikert és még több türelmet mindenkinek!