laci nem betyár Creative Commons License 2019.04.29 0 0 10610

Kedves Vates!

 

Szerintem Sancibácsi a legnagyobb király ebben a témában magyar országon.

Ritkán szólalok meg itt, többnyire csak olvasok.

De én voltam Sancibácsinál bemutató építésen. Rengeteg dolgot tanultam.

Az az igazság, hogy rengeteg oldalt, képet végigbújtam. És csak 1-2 dologgal nem voltam tisztában. Emiatt nem mertem belevágni egyedül az építésnek otthon. Hanem elhatároztam, hogy elmegyek Sancibácsihoz.

Na ott kiderült, hogy nem 1-2 dolgot nem tudtam, hanem vagy 100-200-at :-)

Komplexen megértettem a kályhát, és a működését.

 

Úgyhogy én a saját tapasztalatom miatt mondom: ne erőlködj, ne próbáld meg a barkácsolást.

Kályhás iskolába nem kell elmenni 2-3 évre. De legalább 1-nél ott kell lenni inaskodni :-)

 

És végül csak annyit Sanci bácsi védelmében (nem mintha rászorulna). A féltékenység témában:

Ugyan mondja már el nekem valaki: ki oktatja ezt úgy mint Ő nálunk?

Maga a féltékenység, a titokzatosság az bizony igaz. (Nm rá gondolok).

Mert ugye a Szallai Péter indította a fórumot. Ő sajnos nincs már köztünk. Viszont 2 munkatársa van. Pé.... és Szen...i. Ők valóban nem oktatnak, titkolóznak.

A Vaj... Zso.. kezdte még népszerűsíteni nálunk. Ő is abba hagyta.

De mondjon még valaki nekem Sancibácsin kívül akár 1 nevet aki tapasztalat átadással foglalkozik M.o.n?

Én bizony nem találtam senkit. Pláne akinek ennyi (100-200? több) kályha van mögötte? Tehát érti is, amit tanít :-)

És őszintén mondom:

-szívesen fogadott,

-nem éreztette velem azt, hogy nem értek hozzá,

-ott előttem semmit nem titkolózott,

-és nem tudtam olyat kérdezni tőle, amire ne tudott volna válaszolni.

Én nagyon pozitívan csalódtam benne. Mert kis tartás volt bennem a fórum olvasása után.

Ja! Jut eszembe. Van még a Juhá... J... Ő is hirdetett ilyen tapasztalat átadást. De nagyon el van szállva, és hangember szerintem. Ez csak saját benyomás. De meg kell nézni a videóit is: duma van, de amit látsz, az kiábrándító....

 

Szóval az a helyzet 1 személy van akit tudok neked ajánlani. De azt őszintén :-)

Előzmény: Vates88 (10604)