windproof Creative Commons License 2019.04.28 0 0 165908

A középkategóriánál a Swatch Group kvázi saját besorolására gondoltam:

 

https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-6ad9a9ce9c3799e0de6080d4465fc1a3.webp



Pont amit írtam, hogy oké egy olcsó, belépő Certina, egy Tissot, talán egy Hamilton is elketyeg egy PM80-al (ezek ugye csak nálunk számítanak drága svájci órának, ami a tuti minőség szimbóluma, hiszen "a swiss made feliratot nem adják bármire" :) ). 

Egy Omegánál nem lesz kérdés, hogy kap egy coaxial-t, és megoldották a problémát.

Viszont APT-t ha jól értettem, akkor azt mondja, hogy azért is próbálnak a hagyományos ETA verkektől elmozdulni, mert azt mára csak az nem gyártja, aki nem akarja (gondolom a nyilvánvaló spórolási szándék mellett)

Innen jött a gondolatom, hogy vajon mi lesz a középkategória sorsa, hiszen egy pár száz frankos Tisso-ban elfér a félig műanyag PM80, és nem vagyok meggyőződve róla, hogy a fő piacaikon erre olyan óraként tekintenek, amit majd átadnak a gyermeküknek, viszont egy Longiness/Rado/Glasshutte már árban, és presztízsben - legalábbis nekem -, felette van annak, hogy beledobjanak egy Powermaticot. 


Aztán lehet, hogy rosszul (naívan?) látom, és majd jön a 2000+ frankos Master Collection is egy PM80-al.

Előzmény: mechanikus.uj (165907)