subcy Creative Commons License 2019.04.27 0 0 122106

Ma sikertelen lett sajnos a generátorcserém (működik csak hangja van/volt :( Ketten sem tudtuk megoldani, pedig szerszám volt dögivel, mindenfére fejek, csuklók, stb.

A lényeg hogy nálam nagyon kevés a hely a generátor és a tűzfal között és ráadásul két klímacső is pont útját állja és hab a tortán hogy ha sikerült is rátenni a felső csavarra a 13-as dugófejet egyszerűen fentről benézve féloldalasan állt rajta mert egy fix alu klímacső nem engedte rajta egyenesen. Lenyalni nem akartam a fejét, ezért inkább feladtuk. Úgy voltam vele hogy majd klímáshoz elviszem mert hogy a klíma kompresszortól nem fér el a kulcs :(
Aztán itthon megnéztem az eLearn-t és bizony írja is hogy azt a klíma csövet el kell távolítani és utána lehet leszedni a generátort magát.

Sajnos ez elcseszett egy dolog, gyakorlatilag egy rohadt csavar miatt nem lehet egyszerűen cserélni :(

Nem mondom hogy minden 1.4 8v-nek ilyen, meg lehet más ügyesebb, de ez rajtunk most kifogott...

Procedures > 55 ELECTRICAL EQUIPMENT > 5530 CURRENT GENERATION > 5530A ALTERNATOR AND COMPONENT... > 5530A14 ALTERNATOR - R+R FOR VERSIONS WITH AIR CONDITIONOMG