ErkölcsTan Creative Commons License 2019.04.18 0 0 2700

Besegítek és besegítettem egy kicsit, mert ez a kép nagyon nem tetszett:

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151079119&t=9190095

 

 

Orosz László vs. Nagy Gergely  videónak van több memetikai tanulsága is.

 

Orosz László mit is tett?

 

Azt mondta Nagy Gergelynek áltudományos végzettségű teológusnak, hogy értelmes válaszhoz először értelmes kérdéseket kellene tudni feltenni. Nagy Gergely kérdései meg értelmezhetetlenek.

 

Már nem is vette a fáradtságot, nagyon helyesen, hogy ott a helyszínen részleteiben is elemezzen, hogy mi és miért hülyeség, logikátlan és hát egy magyar zsargon szóval parasztvakítás. Helyette inkább előadást tartott logikából és a tudományos módszertanból.

 

Nekem mivel a téma egyik szakterületem készítettem azért egy mémképet, az egyik Nagy Gergely által felrakott kamu bizonyítás cáfolatára. Mert az embereknek nehéz átgondolni, nekem meg könnyen megy. Kiemeltem a részletet és így már érthető mekkora a témában az ámítás:

 

Kálvinista Apologetika logikátlansági példa

- megoldó mémkép

 

segédlet:

"

(1) Minden ténylegesen lehetséges esemény valószínűleg okozott történés.
(2) Az ősrobbanás, mint ami a tényleges kezdete az univerzumban található kontingens létezők létének, egy valószínűsíthetően lehetséges esemény.
(3) Így az ősrobbanás valószínűleg egy okozott történés.
(4) Csak egy szükségszerű létező okozhatja a kontingens létezők tényleges kezdetét.
(5) Tehát lehetséges, hogy létezzen egy szükségszerű létező.
(6) Ha lehetséges, hogy létezzen egy szükségszerű létező, akkor létezik egy szükségszerű létező.
(7) Tehát létezik egy szükségszerű létező."

 

Nos akkor helyettesítsünk be, úgy sem kevésbé vicces:

 

"

(1) Minden ténylegesen lehetséges esemény valószínűleg okozott történés.
(2) Az ősrobbanás, mint ami a tényleges kezdete az univerzumban található kontingens létezők létének, egy valószínűsíthetően lehetséges esemény.
(3) Így az ősrobbanás valószínűleg egy okozott történés.
(4) Csak JahveZsidóSátánIsten okozhatja a kontingens létezők tényleges kezdetét.
(5) Tehát lehetséges, hogy létezzen JahveZsidóSátánIsten.
(6) Ha lehetséges, hogy létezzen JahveZsidóSátánIsten, akkor létezik JahveZsidóSátánIsten.
(7) Tehát létezik JahveZsidóSátánIsten."

 

.....

 

kiemelve a Petitio principii érvelési hibát:

 

".... Ha lehetséges, hogy létezzen JahveZsidóSátánIsten, akkor létezik JahveZsidóSátánIsten. Tehát létezik JahveZsidóSátánIsten."