Manipura Creative Commons License 2019.04.16 0 2 8179

Szia! A 7 szállásra vonatkozó igényeit mindenki magának tudja megfogalmazni, és rangsorolni. Engem pl. zavar a közös wc és fürdőszoba használat, de a reggeli nem fontos, ahhoz alapanyagot egyszerű beszerezni élelmiszerboltban. Mindenki más céllal más költségkerettel és más preferenciákkal  érdeklődéssel és felkészültséggel rendelkezik, így különböző az is, hogy kinek mi számít "megfelelő" "jó" vagy "optimális" kategóriájú szállásnak. Va6n aki nem bír gyalogolni, van akinek a napi 15-20000 lépés vagy 10-15 km is simán belefér. Általában előre átgondolom, összerakom napokra a programokat, nyitvatartást, sorrendet költséget, időkorlátokat kalkulálok. Azt gondolom, minél rövidebb egy út, annál inkább fontos hogy a tervezett látnivalókhoz jutás gyors legyen. A foglalási oldalakon kererésnél számos szempont szerint lehet szűrni, és ahol a konkrét dátumra  eleve nincs üres szoba, azokat kiszűri.  Úgy lát7om, 3 éjszaka, 2 teljes nap, és 1-1 utazási vagyis 2 tõredék napotok lesz.  Szerintem május vége felé is sokan lesznek, próbálj kiválasztani és lefogfilalni ingyenesen lemondható de többnyire számodra megfelelő szállást, és  legfeljebb  ha találsz jobbat lemondod. Számomra a legfelkapottabb és persze drágább kerületek mint a  San Polo a Dorsoduro és persze a Castello optimálisak mert a központ és  a kedves templomok, múzeumok top látványosságok kényelmes gyalogos távolságban vannak, jól felfűzhetők, és napközben is viszonylag kevés utazási idővel és fáradtsággal jár egy beiktatott pihenő.  Többek között ezért nem  foglalnék pl. Mestrében szállást, mert szerintem sokat venne el a reggeli-esti utazás, és szinte kizárt egy rövid  pihenőre, átöltözésre stb. haza- majd visszamenni, ahogyan egy esti vagy kora reggeli séta és nézelődés is kimarad .  Nemrég keresgéltem, és a foglalható szállások nem  voltak jelentősen olcsóbbak Mestrében vagy a kevésbé frekventált helyeken.   Szóval  nehéz lenne  és ezért nem is szoktunk és ajánlani.

Előzmény: chris7705 (8178)