Meredris Creative Commons License 2019.04.07 0 0 32652

Köszi a segítséget! 

De sajnos én másra gondoltam a közös kassza megzavart mindenkit.

Egy életi problémát akarok megoldani.
Egy másik pédát mondok hátha sikerül tisztáznom.

Adott vagyok én és két lakótársam. Egy háztartásban élünk veszünk dolgokat a háztartásba.
Mindneki mindenkinek és a számlát amit veszünk mindig egy helyre pakoljuk ráírjuk a nevünket és bekarikázzuk mit vettünk. Hogy tudjuk mennyibe került. Magyarul csak kiadás van mineki részéről befele a közösbe úgymond. De itt jön a lényeg kb negyed évente fél évente stb. Elővesszük és összeszámoljuk ki mennyit adott bele.

Na most én kíváncsi voltam meg tudom-e oldani excelben azt hogy egyszerűen csak a neveink mellé beírom az összeget amit összeszámoltam.
1. Én pl vettem egy vasalót 10 ezer ft +egy csomag háztartási törlőt 800 ft...és így tovább összesen 15630 Ft értékben
2. A második ember ugyan ez de, nyilván ő lehet kissebb összegekben vásárolt összesen 11200 Ft értékben
3. A harmadik szintúgy. Ő mondjuk csak egy ezresre vásárolt egy negyed évben. 1000 Ft 

Tehát ez nem fair mert ugye nem mindenki egyenlőt pénzt tett a "Közösbe".

És itt a lényeg (Status oszlop). Ide akartam minden név mellé beírni. AZ én esetemben pl hogy egy embernek adok 800 ft a másiknak 200 ft-ot.
Ha én vagyok az adós illetve fordítva én Kapok ettől ennyit. Névvel mindent kiír a szöveg. Ki kienk mennyit ad hogy senki senkinek ne legyen adósa.


Ezt gondolom úgy lehet elérni hogy az összeg/3 mivel hárman vagyunk ez az átlag és mindenkinek ehhez az átlaghoz kell a pénzét viszonyítani.

Ha mindenki az átlagot eléri senki senkinek sem az adósa, de lehet tévedek és túlbonyolítom.

Meg lehet ezt így oldani excelben?

Köszi a választ!

Előzmény: pimre (32651)