Szebáld Creative Commons License 2019.04.06 0 0 2354

Válási tanácsadó ajánlása: Látom sokan vagytok, akik elváltak, elválnak vagy el fognak válni. Én is végig mentem ezen a folyamaton, háát mit mondjak, nagyon nehéz út. Engem nem is a jogi hercehurca viselt meg, hanem, hogy nem tudtam egy rendes párkapcsolatot kialakítani senkivel. Sokat próbálkoztam, volt minden: alkalmi kapcsolat, pár hétig tartó, aztán egyre hosszabb ideig voltam párkapcsolatba. De mindig éreztem, hogy valami hiányzik. Aztán egy nap az egyik haverom megkérdezte, hogy voltam-e már válási tanácsadónál. Néztem rá, hogy miről beszél, én már rég elváltam. Felvilágosított, hogy ő mivel foglalkozik, segít elválni érzelmileg a volt társtól és bizonyára velem is ez a probléma. Hülyeségnek tartottam, magamnak sem mertem bevallani, hogy igen is fáj még ha a válásra gondolok. Pár napig rágódtam a történeten - mivel nem akartam a régi sebeket feltépni- majd úgy határoztam, hogy mégis elmegyek hozzá. 3 alkalommal voltam nála, (8 alkalmas amúgy) megértettem sok mindent. Próbálom feldolgozni a múltat, van már jövő képem. Bizalmam a másik nem felé lassan visszaáll. Bizakodó vagyok magammal szemben, hogy idővel újra kitudok alakítani egy stabil párkapcsolatot. 

 

Kár, hogy a haverommal nem találkoztam korábban, mint megtudtam, hogy a Tanácsadó (Fleischer Gabriella https://szivtoltes.hu/valofelben-levoknek/) rögtön az első pillanattól végig kísér az egész lelki problémákon keresztül. 

Gondoltam ezt a tapasztalatomat megosztom veletek, ti ne szenvedjetek annyit mint én.