Laslow Creative Commons License 2019.04.05 0 0 13288

Sziasztok!

Közel 3 éve használok egy 27 cm magas, zsákrugós matracot (ha jól emlékszem, Gumotex Vanessa), de sajnos nem vált be: minden reggel összetörve, fájó izmokkal ébredek. Az az érzésem, hogy túl kemény a matrac, és elnyomódok benne, nem tudok ellazulni éjjel. Azt gondolom, ideje tenni valamit.

Egy fedőmatracra gondoltam, amitől az ágy puhábbá válna. Olvastam, hogy a latex/memóriahabos fedőmatracok nem az igaziak, mert alapvetően nem szellőznek. Nyilván a gyártók ezt próbálják ellensúlyozni ilyen-olyan módszerrel, hogy legyen szellőző képessége is a matracnak, de nekem talán megfelelő lenne egy sima habszivacs matrac is. Minél vékonyabbat szeretnék, mert már így is túl magas a mostani matrac a 27 cm magassággal (számomra az ideális matrac 20+-3 cm magas lenne, mint mostanra már tudom). Találtam bizonyos Álom Green és Álom Blue fantázianevű fedőmatracokat. Mit tippeltek, jól járnék valamelyikkel ezek közül? Inkább melyikkel? Vagy nem ez lenne az igazi megoldás? (Kicsit drágállom őket, hiszen csak egy szivacsdarabról van szó egy huzatban, de még mindig sokkal olcsóbbak mint egy új matrac.)