Törölt nick Creative Commons License 2019.04.02 0 0 41605

Én a QHY-nak vagyok a beta tesztere. Elég sok kamerát végig toltam már, ezek alapján gondolom, hogy az árak abszolút versenyképesek kezdenek lenni a korábbi elszálltakhoz képest (CCD korszak). Pár példa, amiket konkrétan teszteltem és használtam is:

 

  • QHY 183M: 20MP, 84% QE (!), Full Well 16 000, 16bit, 1" CMOS, kb 265 000 Ft-nak megfelelő ár
  • QHY 168C: 16MP, APS-C (SOny IMX 071), Full Well 46 000, kb 420 000 Ft-nak megfelelő ár

Aztán vannak feljebb is, a Full Frame érzékelők, meg magasabb szintű APS-C-k. Ha az ember már egy sokszázezer Ft-os vázat akar szétszedni, akkor annak megfelelő összegért valódi, remekül működő csillagászati kamerák is elérhetőek már.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy hozzáértőknek nem érdemes nekivágni akár drága vázak szétszerelésének. Csak azt, hogy a korábbi igen széles, a CCD korszakot jellemző -  árolló már nincsen, csak a fejekben ez még nem került át információként. Egyébként a tendencia meg az, hogy ezek az árak még inkább esni fognak. A QHY csak idén 3-4 új modellt mutat be, APS-C-t is, FUll Frame-t is, ami a korábbi árakat még inkább csökkenti.

Előzmény: lesi fotós (41604)