Tojju87 Creative Commons License 2019.03.19 0 0 20924

Hello!

 

Segítséget szeretnék kérni!

Tavaly ősszel vettem egy kínai szil bonsai-t. A tél első felében egy világos, 15-18 celsius fok körüli helyen tartottam, földjét mindig locsoltam, állandóan nedvesen tartva. Nemsokára a lombozat sárgára váltott és lehullott. Gondoltam normális téli lombhullás, ám kisvártatva kihajtott a növény új lombozatot hozva. Majd ez is megsárgult és lehullott, ekkor egy jóval sötétebb és hűvösebb helyre vittem a növényt ahol ismét kihajtott a lombozat, ám most már szemmel láthatóan jól érzi magát, nem sárgul. Viszont azt vettem észre, hogy a vékony kis ágacskákon nem nőtt vissza a levélzet, helyette ezekből hozott hajtáson, kvázi új ágacskákon hozza a leveleket, sok ezekből a hajszálvékony ágakból el is száradt és nem hajtott ki egyáltalán. Ami új hajtás van is mind a régi fás ágacskákból nőtt zöld szárakon hajt levelet.. Kérdésem a következő lenne, vajon miért következett ez be, illetve jövőben miként tudom kivédeni. Valamint ,hogy ezek a kis ágacskák nem is fognak már levelet hozni csak az új hajtások?