Alváskultúra (X) 2019.03.19 0 0 13218

Szia Smiley,

nálunk az pl. a Matracguru:-) Alapvetően kókusz nem nagyon van nálunk, leginkább azért mert ipari hulladéknak gondolom. Latex nyomokban egy-két matrac komfortrétegében, ezek általában zsákrugósak. A latex-szel szintén az a gondom, hogy egy 1932-es innováció, tehát a hideghabok fejlődésével és térhódításával szintén egy őskövület alapanyag, általában azok dicsérik, akik ebben érdekeltek, főként erre építették az arculatot. Ilyen pl a Novetex, bár én voltam náluk a minap (tudom kedves Novetex: ki vagyok tiltva:-) és a végletekig magasztal kókusz meg latex matracok helyett (ami az üzlet ca. 5%-ban volt, számszerint egy ágyban) mit találtam minden mennyiségben? A fújjj, az undorító, az egészségtelen zsákrugós matracokat. Meg hideghabot meg memory-t.

Szerintem amíg lehet kapni magyar vákuummatracokat (Best Dream, Rottex, stb...), addig annyira nem indokolt egy bolgár matrac megvétele, de ezt mindenki eldönti magának.

Persze változik a világ és változni kell annak, aki nem akar az elveibe belehalni...

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: -Smiley- (13217)