N.Richi Creative Commons License 2019.03.17 0 0 217026

Sziasztok!
Kaptam egy igen kedvező ajánlatot egyik jóbarátomtól. Eladó egy 166-os 2.4 JTD alfája. 2002-es évjárat.
Sajnos az alfákról csak rosszat hallottam eddig. Ő is belenyúlt rendesen a költségekbe. Amit cserélt rajta: kuplung fő munkahenger, jobb felső lengőkar, hosszbordásszíj görgői a klímakompresszor görgő kivételével, vezérlés és termosztát. Kétszer elszakadt a hosszbordásszíjja, akkor cseréltek görgőket. Utoljára pedig ledobta a szíjat. Nem tudja mi volt az oka, kicseréltette, és meghirdette eladásra, azóta kereskedőnél van. De ha én venném meg persze kihozná. Bennem van a félsz a sok hallott rossz tapasztalattól, hogy milyen baj érhet? Mi okozhatta, hogy leesett a szíj?
Ti mennyire javasoljátok ezt a típust? drága a fenntartása és szervize ennek az alfának?

Előre is köszönöm a tanácsokat. Nagyon tetszik az autó, tudnám élvezni, de tartok attól, hogy fenntartani nem tudom. Hogy szervízben álljon, vagy alkatrészre várjak az nem fér bele, mert családom van és vidéki rokonok, akikhez rendszeresen járunk.