anett2015 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 13202

Szia!

Adnék egy kis visszajelzést a Levital matracokról (egy Contour és egy Contour Touch egy huzatban, az enyém a Touch), hátha másnak hasznos lehet.

• Az eladók talán egy kicsit bánhatnának óvatosabban a nem pesti szállítási ígéretekkel. Egy hét helyett két hét alatt sikerült ideérni a matracnak, amivel alapvetően nincs semmi gond, csak elég optimista becslés volt. :)
  • Kicsomagolás után a matrac a helyére került, de csak 155 x 195 cm volt. Majdnem azonnal telefonáltam is, hogy ez már szerintem határon túl van, de inkább egy kicsit megráztam, illetve vártam, és egy óra múlva már kitöltötte a keretet.
  • A huzat elsőre nem tűnik tartósnak, gyengébbnek látszik, mint az eddigi matracainkon lévők, de ugye egyáltalán nem biztos, hogy valóban az is.
  • Van a két matrac között kb fél cm magasság különbség, de abszolút nem észrevehető.
  • Mindkét matrac határozottan lágyabb, mint az üzletben, pedig ott farugós ágyrácsokon voltak, itt meg sima fenyő deszka van egyenlőre. Emiatt kicsit el is bizonytalanodtam abban, hogy cseréljük-e az ágyrács miatt az ágyat, mert elvileg a farugóson lágyabbnak kellene éreznem, de azt nem szeretném. A Contouron az üzletben a gerincem a levegőben lógott, itthon pedig pont besüllyedek amennyire kell. (Emiatt és a köv. pont miatt még lóg a levegőben egy esetleges visszavásárlási garancia, de remélem nem lesz rá szükség, mert a Contour keménysége még ígyis a tűréshatárom felső részén helyezkedik)
  • 5 éjszaka után mindekettőn határozottan érezni némi felpuhulást azon a részen, ahol fekszünk. Remélem ez a folyamat megáll hamarosan.
  • Kényelmesebb mint eddigi bármelyik matrac, amin valaha aludtam. Határozottan érezni, hogy nem egy mezei habmatrac, sokkal rugalmasabb, közelít a zsákrugós matracokhoz, csak nem 100 kg, és nem nyomja a rugó az oldalamat. :)
  • Elmúlt a reggeli derékfájásom (egyrészt a már nagyon puha perdormire, másrészt a csereként kapott számomra betonkemény matracnak köszönhettem)
  • Minimális forgolódással alszok, van úgy hogy szinte mozdultlanul reggelig (eddig nem ez volt a jellemző)
Előzmény: Alváskultúra (13193)