Utazó666 Creative Commons License 2019.03.06 -1 6 1001

Sziasztok!

Hoztam egy kis élménybeszámolót, bár nem tudom látogatja-e valaki a fórumot, vagy nem, de hátha hasznos lesz valakinek. 23 éjszakát töltöttünk 4 szigeten, de előtte, utána beiktattunk egy kis Amerikát, így a repülőút nem volt annyira hosszú. KLM-mel repültünk Bécsből Los Angelesbe, Amsterdam-i átszállással. Amsterdamból 2 óra késéssel indultunk, de így legalább bőven elég volt az átszállási idő az eredeti 1 óráshoz képest,de az is teljesíthető lett volna futás nélkül. 4 nap múlva indultunk tovább Los Angelesből este 23:40-kor az Air France légitársasággal és reggel negyed 7-kor landoltunk Tahitin, ahonnan egyből mentük is tovább Mooreára. Itt a Hotel Les Tipaniers-ben szálltunk meg 5 éjszakára, tengerparti bungiban reggelis ellátással. Csak ajánlani tudom ezt a szállást, jó elhelyezkedés, tiszta gondos kert, tágas bungi, szép part, közelben éttermek, bevásárlási lehetőség. Béreltünk robogót 2 napra, körbejártuk a szigetet, kirándultunk, volt bőven látnivaló. A következő sziget Bora Bora volt, 8 éjszaka a Maitai Polynesia-ba, sea view szobában, reggelis ellátással. A kilátás pazar volt, a szoba is tökéletes. A reggeli szinte mindenhol ugyanaz volt (kávé, általában 2 féle üditő, víz, kakaó,tej,tea, péksüti, kenyér, baguette,  gyümölcsök, vaj, sajt, felvágott, tojás,  joghurt és millió féle dzsem) amivel igazán nem is volt probléma, próbálta az ember variálni, de a 14. nap körül már elfogytak a különböző variációk, így volt, hogy reggel csak ültünk tanácstalanul, hogy mit is kellene enni, de persze éhen nem haltunk, végül mindig sikerült valamit választani. Itt is béreltünk 1 napra robogót, amivel körbementünk a szigeten és több kilátópontot is megmásztunk, ahonnan fantasztikus kilátás nyílt egy-egy öbölre. Béreltünk egy napra csónakot, amivel szintén körbementünk a sziget körül,csak más nézőpontból láttuk az egészet, sznoriztunk és elhagyott partokon kötöttünk ki, ahol egy lélek sem volt. Fakultatív programot a szállás recepciójánál lehetett foglalni, nem kellett messzire menni, de mivel én már itthon kinéztem, hogy melyik céggel hova szeretnénk menni, így saját szervezésben lett lebonyolítva. Mi csak a Lagoon túrára mentünk,ami kb 2,5 óra időtartamú volt és 3 helyen álltunk meg, az elsőnél cápákkal úsztunk a mély vízben, ahogy megállt a csónak, elkezdtek gyűlni a cápák, kicsit félelmetes volt, mert hát mégiscsak cápák,oké, hogy nem a nagy fehér,de mindenki látott legalább 1 cápás filmet  :-)  A vezető belement a vízbe, gondoltam akkor nagy gond nem lehet, Ő biztos tudja mit csinál, szóval utánavetettem magam és még 1 kínai turista, a többiek csak hosszas tanakodás és többszöri nekiindulás után csatlakoztak hozzánk.  A 2. helyen kisebb vízben vagy 20-25 rája és körülbelül ennyi cápa volt körülöttünk, az utolsó helyen sznorizni lehetett. Egy ilyen túrára mindenképp el kell menni, ezenkívül persze volt quados túra, jetski túra, a 2 kombinálva, búvárkodás, romantikus hajókázás, tandemugrás, helikopterezés…..A szállás környékén itt is voltak étkezési lehetőségek, így nem volt gond a vacsorával, ha éppen nem a hotel éttermébe akartun enni. Sajnos gyorsan eljött a búcsúzás ideje és már indultunk is Rangiroa-ra, ahol szintén a Maitai-ban voltunk reggelis ellátással, garden bungiba. Eredetileg nem itt akartunk megszállni, de aztán a kiszemelt Lodge-ba nem volt hely, így esett a választás erre a hotelre, de nem bántuk meg. A szoba itt is jó volt, tiszta, a kert gondozott. A hotel mellett volt egy bolt, a közelben étkezési lehetőségek. Rangiroa-n búvárkodtunk a Raie Manta Clubbal, csak ajánlani tudom őket és a Blue Lagoon túrán voltunk Emmanuel-lel, aki szintén jó fej volt, finom ebédet főzött, a Blue Lagoon túráról visszafelé megálltunk sznorizni az akvárium elnevezésű helyen, hát tényleg olyan volt mintha akváriumba úszkált volna az ember. Utolsó szigetünk Tikehau volt, Tikehau Pearl Beach Resort-ban foglaltunk premium overwater bungit, de mikor odaértünk mondták, hogy van egy meglepijük, a foglalt bungi helyett magasabb kategóriás szállást kapunk, a suite overwater bungit, nem kell írnom, hogy volt öröm :-) Mi még nem laktunk vízfelettibe, és mindjárt suite kategóriával kezdeni, hát ….hatalmas volt a bungi,tágas fürdő, nagy terasz, gyönyörű kilátás. Viszont mivel itt eléggé hullámzott a víz, így nem mindig tudtuk nyugodtan aludni. Az időjárásról pár szó, bár ez nagyon nem lehet senkinek támpont. Mi esős évszakban voltunk, de szerencsénk volt, ha a 23 napot nézem, 1 nap volt amikor egésznap esett és fújt a szél, akkor nem tudtunk semmit csinálni, 4-5 napunk volt ami napos felhős volt 20 perces záporokkal, 1-2 nap ami felhős,kevés nappal, a többi napos,néha zavarta meg egy kis felhő, viszont Rangiroa kivételével szinte végig fújt a szél, hol erősebben, hol csak lengedezett, ami néha nem is volt baj, mert nagyon fülledt meleg volt. Összességében nekünk nagyon tetszett, a kezdeti ,,nem is akkora szám” véleményből végül könnycseppek lettek :-) Az időjárás is így volt jó ahogy volt, megéltük a verőfényes napsütéses és a vizibungilépcsőjét leszabós (szó szerint)szeles, viharos időt is. A szállásokat végül utazási irodán keresztül foglaltuk, mert voltak különböző kedvezmények, így jobban jöttünk ki, mintha magunk foglaljuk, bár Tikehau-t másnál foglaltam, mert olcsóbb áron tudtam magasabb kategóriát és már a transzfer is benne volt, így meg pláne jobban jöttünk ki, hogy a legmagasabb kategóriát kaptuk :-) Picit hosszúra sikeredett, bocsánat érte. Ha bárkinek bármi konkrét kérdés lenne, szívesen válaszolok.