I.Blasius Creative Commons License 2019.03.06 0 0 243

" Főként, ha az M3-as bevezetőjén kellett mennem 100-zal a kocsik között.  Úgy 70-ig teljesen jó, de felette már jön az érzés, hogy nem annyira biztonságos ehhez a tempóhoz, ha körül vagyok véve más járművekkel is."

 

Sajnos ez a tesztek alapján szinte az összes 125-ösnél előjön. Külföldi tesztekben (főleg angolt, franciát és spanyolt találni a nekem tetsző 125-ösökről) szinte mindegyiknél írják/mondják, hogy a 110 km/h-s utakat már nem ajánlatos használni ezekkel. Mondjuk ezek a tesztek mind abból indulnak ki, hogy a kocsik nem előzik meg a náluk lassabb motort, hanem a motor tartja a kocsik sebességét. Engem, - mivel bringázásnál megszoktam, hogy kocsik előznek meg, - nem zavart, amikor a 7-es úton mentem anno a 70-es robogómmal 65-tel a kocsik folyamatosan megelőztek. A Megyeri hídon is vígan átmentem a 125-ös robogómmal 80-al, a kocsik meg kikerültek. Mondjuk autópályára már nem mennék fel egy 15 lovas 125-össel sem, pedig azok elvileg tudják a valós 110-et, ami azért a külső sávra elég szerintem.

Előzmény: demtibor (242)