Sinka Istváné Creative Commons License 2019.03.04 0 0 206

Helló mindenkinek!

Segítségetekre lenne szükségem ,OLEDLG65C8PLA tv mellett döntöttem! Ezt két napja megrendeltem s külön telefonon rákérdeztem hogy PLA vaggy LLA régiójú a készülék azt mondták PLA   s két év garancia s egy év led beégés problémákre csere garancia pluszt válal a gyártó !  Igy oké jöhet  meg is jött s beüzemeléskor derült ki hogy a mobilom kijelzője a készüléket LLA nak ismeri fel ,Rögtön email az LG magyarország képviseletnek !Regisztrációm el sem fogadta csak mokor a segitő ügyfélszolgálat a régió szerint beazonositotta, Közölték erre a készülékre a mellékelt vásárlásnál kapott számlám s garanciális feltételek nem érvényesek erre a készülékre az LG semilyen garanciát nem válal! Ez megdöbbentett de mivel PLA volt a rendelésem ami az itteni régios elfogadott gyártói régiot jelőli s garanciális feltételeket! Sajnos nekem akaratom ellenére a beigért helyett LLA régiojut hoztak ami Német piacra készült .Erre itt garancia nincs csak max megcsinálják pénzért én kifizetem az üzlettel meg ki kell fizetetni, Mire ne adja ég elromlik a cég ahol vettem megszünik ,semilyen biztositék az álltala kiállitott garanciára,egy cseréről nem is szolva a gyártói garanciális égisz nélkül! Tv szuper attól hogy LLA semmi probléma jó és szép képek ,vezérlés, minden oké , A garanciális rizikot leszámítva! Amire az Lg itteni regisztrációt megoldotta de a készülék garanciális feltételei nem érvényesek  a gyártó ettől teljessen elállt! Mitévő legyek? Egy ilyen drága készülék a legkevesebb hogy két év biztonságos tőrvényileg járó garancia meglegyen !Sajnos ez nincs meg ! Pedig a Gyártótól a regisztráciokor még vettem volna kiterjesztett garanciát hogy 5 évig nyugodt letudott legyen a tv ha meghibásodna!Sajnos a kiterjesztett garanciát sem az LG adja hanem az üzlet s ez sem biztonságos egy üzleti hátér csere esetén kevés a gyártóhoz képest,