H.Rudolf Creative Commons License 2019.03.02 0 0 502

Filiszteusokra azt irják tengeri népek - miután ezek belakták meditáreneumot, jött létre v. alakult ki a római csàszárság. - kontra bizánc/pártus/alexander/makedon. Ekkoriba az etruszkok eltüntek pld. Svájc,Austria környékén - ui. északabbra szorulhattak... Mivel több tengeri népet emlegetnek,, én viselet alapján azt mondtam hogy föleg Mu-kultúr réteg -akár indiánokra is lehet gondolni, de a legjobban hasonlatosak Pld.a Pápuák /kannibálok/rézbörüek:) Sokat elmond hogy a mostani szigetükön asszem többszáz féle nyelvet beszélnek (odamenekültek). De a leirások alapján boldog boldogtalant behajóztak (ilyenolyan ?föniciai segitséggel) feltételes módban fehéreket is. Szóval vissza az elsö ponthoz , a hellén birodalom , és a római között inkább váltás látszik mint  átmenet.. a philiszteus korszakban ott volt a pilátus is mint rang - keveset olvastam erröl de furcsa.Szóbajöhet nek még esetleg lakhatatlanná vált északi tájak, ahonnét sikerülhetett a többségnek lehajózni (netto tipp). Tengeri népekröl ilyesmire asszociálnék - mint hyperboreusok De a leletek alapján tkp.az etruszk sem teljesen kizárható, mint behajózott kultúra. talán-talán mint összefoglaló név tengermelléki szomszéd román elnevezéshez is ide kapcsolódhat (?) , indiai cigány, (??) stb.

Előzmény: ketni (498)